Znakowanie grawerem laserowym


Jedną z najstarszych znanych metod znakowania rozmaitych przedmiotów jest grawerowanie. Wykorzystywane jest do wykonywania zdobień w postaci logotypów, napisów, znaków oraz innych symboli czy wzorów na wyrobach artystycznych oraz reklamowych. Obecnie najpopularniejszą odmianą tej technologii jest grawerowanie laserowe, które pozwala na uzyskanie wyjątkowo estetycznych oraz eleganckich wykończeń. Zaletą grawerunków laserowych jest ponadto wysoka trwałość oraz precyzja wykonania.

Proces grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe polega na wykorzystaniu wiązki do wypalenia warstwy zewnętrznej, na wybranej powierzchni przedmiotu poddawanego obróbce. Zastosowany promień laserowy cechuje się odpowiednią precyzją, która pozwala na znakowanie nawet przedmiotów posiadających stosunkowo niewielkie gabaryty. W ten sposób powstaje specyficzny efekt wgłębienia w każdym grawerowanym miejscu, zachowujący pożądaną szczegółowość grafiki. Wykonywane w ten sposób wzory są całkowicie odporne na działanie czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne czy niekorzystne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie grawerowania laserowego

Według specjalistów, grawerowanie logo lub innego symbolu za pośrednictwem technologii laserowej jest najdoskonalszą formą znakowania przedmiotów. Poddany zdobieniu produkt staje się unikalną i symboliczną wizytówką, która bardzo dobrze sprawdza się w formie reklamowej.

Stanowi idealny upominek dla partnerów biznesowych oraz klientów promowanej w ten sposób firmy. W ten sposób udekorować można rozmaite artykuły piśmiennicze, identyfikatory, akcesoria biurowe, wyroby ze skóry oraz wiele innych przedmiotów. Technologia pozwala na zaprojektowanie oraz wykonanie niepowtarzalnych oraz oryginalnie oznakowanych przedmiotów, które wykorzystać można w formie pamiątek jubileuszowych, statuetek czy trofeów.